Biri Kıbrıslı Türk, iki kadını öldürüp cansız bedenleri dondurucuda saklamış
Biri Kıbrıslı Türk, iki kadını öldürüp cansız bedenleri dondurucuda saklamış

Biri Kıbrıslı Türk, iki kadını öldürüp cansız bedenleri dondurucuda saklamış

Biri Kıbrıslı Türk orijinli iki iki bayanı 2018 senesinde öldürmek yargılamasıyla suçlanan Zahid Younis, kabahatli bulundu.

İngiltere’nin başşehri Londra’nın doğusunda, geçen sene nisan ayında bir konuta yapılan baskında, derin dondurucuda tanınmaz halde iki bayan cesedi bulunmuştu. Cesetlerden birinin 38 yaşındaki Kıbrıslı Türk Mihrican Mustafa’ya, değişiğinin ise 2016 senesinden beri kendisinden haber alınamayan 32 yaşındaki Macar asıllı Henriett Szucs’a ait olduğu açıklanmıştı.

İKİ KORUNMASIZ BAYANI ÖLDÜRDÜ

Olayın yaşandığı konutta oturan 36 yaşındaki kuşkulu Zahid Younis’in suçlandığı davada karar mahkemesi görüldü. Southwark Ceza Duruşması savcıları, Younis’in iki korunmasız bayana ciddi derecede şiddet uyguladığını tanımlayarak kuşkuluyu cinayet işlemekten kabahatli buldu. Younis’in cezası, aynı duruşmada yapılacak mahkemeyle belirlenecek.

Biri Kıbrıslı Türk, iki kadını öldürüp cansız bedenleri dondurucuda saklamış

KİLİTLİ DONDURUCU POLİSİN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Dört hafta süresince devam eden mahkemelerde, polislerin ifadeleri de dinlendi. Nisan 2019’da polis, şikayet üzerine kuşkulunun evine yaptığı baskında Younis’i bulamadı; ancak konutta kilitli bir dondurucunun varlığını fark etti. Dondurucunun kapağını kırarak açan polis, ilk olarak bir cesetle karşılaştı. Daha sonradan ikinci cesedin dondurucunun alt kısmına saklandığı tespit edildi.

DONDURUCUYU ALMADAN KISA ZAMAN EVVEL CİNAYETİ İŞLEMİŞ

İfadelere göre, hayatını yitiren bayanlardan Macar asıllı Szucs’tan son olarak 2016’da haber alındı. Maznunun, dondurucuyu aynı senenin kasım ayında satın almasından kısa zaman evvel, 32 yaşındaki bayanı öldürdüğü hipotez ediliyor.

Younis’in ikinci kurbanı olan Mihrican Mustafa son olarak 2018 Mayıs’ında görüldü.

Öldürülen bayanların kimi yarıyıllarda konutsuz kaldıkları ve uyuşturucu bağımlılıklarının olduğu da ifadelere yansıdı.

ÖLDÜRMEDEN EVVEL AĞIR ŞİDDETE MARUZ KALMIŞLAR

Suçun nasıl işlendiği bütün olarak tanımlanamadı ancak bayanların öldürülmeden evvel ağır şiddete maruz kaldıklarına ait deliller ortaya çıktı.

“ÖLDÜRMEDİM AMA DONDURUCUYA KOYDUM”

“Boksör” lakabıyla anılan Younis cinayetleri yalanlamasına karşın bayanları dondurucuya yerleştirdiğini itiraf etti. Can Veren bayanlardan Macar asıllı Szucs’un, kendisi dışarıdayken evinde can verdiğini ancak panik yaptığı için bunu polise bildirmediğini ileri sürdü.

BİRİNDEN DAYANAK ALMIŞ

Mahkemenin müracaat ettiği şahitlere göre Younis, Szucs’un vücudunu buzluğa koymak için bir bireyin yardımına müracaat etti. Daha sonradan Mihrican Mustafa’nın cesediyle alakalı da aynı bireyden dayanak aldı.

Younis hakkında daha evvelden bir hayli kere polise şikayette bulunulduğu tespit edildi.

sizlere www.egedehaber.com farkıyla sunulmuştur