Yaklaşan seçimlerle alakası yokmuş! Trump: Koronavirüs aşısı Ekim sonuna kadar dağıtılabilir

kim sonuna kadar dağıtabiliriz diyen Trump,ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüse karşı 3 aşı adayının son klinik aşamada olduğunu belirtti. Trump, “Aşı belki ekim sonundan önce dağıtılır. Bunu seçimler yaklaştığı için değil, insanların hayatını kurtarmak istediğimiz için yapacağız.” açıklamasında bulundu.

“BİDEN POLİSTEN NEFRET EDENLERİN KUKLASI”

Trump, Pennsylvania eyaletinde düzenlediği etkinlikte, seçmenlere hitap etti. Ülkede son dönemde yapılan anketlerde Demokratların başkan adayı Joe Biden’ın önde çıkmasını eleştiren Trump, “Bu anketler sizi depresyona sürüklemek istiyor. Depresyona girdiniz mi? Hiç depresyonda gibi durmuyorsunuz. Biden sosyalist, Marksist ve polisten nefret eden aşırılıkçıların kuklası.” dedi. Biden’ın sürekli maske takmasını da eleştiren Trump, “Maske, Biden’a bir tür güvenlik duygusu veriyor. Ben psikiyatrist olsaydım, Biden’ın büyük sorunları olduğunu söylerdim.Biden iç teröristlere taviz vermek istiyor, bense onları yargılamak istiyorum.” diye konuştu.

“RUSYA DENİLDİĞİ AN TELEVİZYONU KAPATIYORUM”

Demokratların sürekli kendisi ile Rusya’yı bağdaştırmasına da tepki gösteren Trump, “Bu manyaklar, her zaman Rusya hakkında konuşuyor, hiç Çin hakkında konuşmuyor. Artık bir yerde Rusya denildiği an televizyonu kapatıyorum.” ifadesini kullandı. Trump, ülkede büyük kitlelerin posta yoluyla oy kullanmasının seçim sonuçlarının açıklanmasını geciktireceğini ve şaibeye yol açacağını savunarak “Ben 3 Kasım gecesi seçim sonuçlarını görmek istiyorum.” ifadesini kullandı.

“EKİMDEN ÖNCE DAĞITILABİLİR”

Kovid-19’a karşı aşı geliştirilmesi konusunda ilerleme kaydedildiğini ve 3 aşı adayının son klinik aşamada olduğunu belirten Trump, “Aşı belki ekim sonundan önce dağıtılır. Bunu seçimler yaklaştığı için değil, insanların hayatını kurtarmak istediğimiz için yapacağız.” dedi.

Yaklaşan seçimlerle alakası yokmuş! Trump: Koronavirüs aşısı Ekim sonuna kadar dağıtılabilir

sizlere www.egedehaber.com farkıyla sunulmuştur