TBB: Bankalar selden etkilenenlere kolaylık gösterecek
TBB: Bankalar selden etkilenenlere kolaylık gösterecek

TBB: Bankalar selden etkilenenlere kolaylık gösterecek

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Giresun’da meydana gelen sel felaketi nedeniyle “ödeme imkanları olumsuz etkilenen banka müşterilerinin” bankalara olan borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde ve/veya kendilerine finansman olanakları sağlanmasında gerekli kolaylıkların gösterilmesi” için üyelerine tavsiyede bulunduğunu açıkladı.

TBB’den yapılan açıklamada, TBB Yönetim Kurulu’nun toplantısında, afet bölgesinde yaşanan muhtelif sorunların hafifletilmesine katkıda bulunulması, bankacılık hizmetlerinin kesintisiz olarak sürdürülmesi ve bölgenin ihtiyaç duyabileceği desteğin sağlanması konuları görüşüldüğü belirtildi.

TAVSİYE KARARI

Toplantıda ayrıca Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile eş güdüm halinde bankalar tarafından alınan önlemler ve yapılan çalışmalar değerlendirildiği de belirtilerek, şöyle denildi:

“Yönetim Kurulumuz, felaketin bölge ekonomisinde yol açtığı olumsuz etkilere maruz kalan, ödeme imkanları olumsuz etkilenen banka müşterilerinin bankalara olan borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde ve/veya kendilerine finansman olanakları sağlanmasında gerekli kolaylıkların gösterilmesi hususunda Üyelerimize tavsiyede bulunulmasına; mücbir halin yaşandığı mahalde ikâmetgahı/işyeri adresi veya şubede hesabı bulunan müşterilerin kredi risk, kredi ödeme, senet ve çek işlemlerine ilişkin bildirimlerinin, Risk Merkezi mücbir hal düzenlemesi çerçevesinde yapılması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi için Risk Merkezi Üyelerinin bilgilendirilmesine karar verilmiştir.” (DHA)

İLGİLİ HABERGiresun'daki felaketle ilgili çarpıcı gerçek! Menfezin çökeceğini yedi ay önce haber verdi, kimse umursamadı!Giresun’daki felaketle ilgili çarpıcı gerçek! Menfezin çökeceğini yedi ay önce haber verdi, kimse umursamadı! sizlere www.egedehaber.com farkıyla sunulmuştur