Madalya avcısı Rahime, 2 turnuvadan 3 madalyayla döndü
Madalya avcısı Rahime, 2 turnuvadan 3 madalyayla döndü

Madalya avcısı Rahime, 2 turnuvadan 3 madalyayla döndü

Gaziemir Belediyesi atleti Rahime Tekin, Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonası’nda 800 metrede Türkiye şampiyonu, 1500 metrede de ülke ikincisi oldu. Tekin, 12. İsmail Akçay Yol Koşusu’nda U20 kategorisinde verdiği gayretle ülke şampiyonu oldu.
İzmir’i ve Gaziemir’i Türkiye Atletizm Süper Ligi’nde temsil eden tek bayan atletizm ekibi olan Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Atletizm Ekibi’nın sporcuları, bireyi olarak katıldıkları şampiyonalardan da dereceyle dönüyor. Kariyerinde Balkan üçüncülüğü ve Türkiye şampiyonluğu başta olmak üzere bir hayli dereceye imza atan belediye sporcusu Rahime Tekin, son katıldığı 2 yarışmadan da 3 madalyayla döndü. 4-5 Eylül tarihlerinde Burhan Felek Atletizm Kompleksi Ekrem Koçak Atletizm Pisti’nde yapılan Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonası’nda koşan Rahime Tekin, 800 metre koşusunda rakiplerini geride vazgeçerek Türkiye şampiyonu oldu. Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metre kategorisinde de koşan Tekin, bu kategoriyi ise Türkiye ikincisi olarak bitirdi.

U20’de ülke şampiyonu
İstanbul’da tertip edilen Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonası’nda derecelere imza atan Rahime Tekin, bu turnuvadan bir gün sonra 12. İsmail Akçay Yol Koşusu’na katıldı. Şampiyon atlet, 6 Eylül tarihinde tertip edilen 12,5 kmlik 12. İsmail Akçay Yol Koşusu’nda U20 kategorisinde gayret etti. Yerli ve yabancı 205 atletin katıldığı koşuda belediye atleti Rahime Tekin, U20 bayanlar kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu. Katıldığı iki yarışmada iki Türkiye şampiyonluğu bir de Türkiye ikinciliği kazanan Rahime Tekin, Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün formasıyla şampiyonluk kürsüsündeki yerini aldı.

Madalya avcısı Rahime, 2 turnuvadan 3 madalyayla döndü

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ sizlere www.egedehaber.com farkıyla sunulmuştur