14:59 - Bayraklı'da Amatör Spor Kulüplerine 206 Bin Liralık Destek - İzmir
14:59 - Bayraklı'da Amatör Spor Kulüplerine 206 Bin Liralık Destek - İzmir

14:59 - Bayraklı'da Amatör Spor Kulüplerine 206 Bin Liralık Destek - İzmir
Sancaklı Belediyesi tarafından Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonunda tertip edilen aktiflikte, ilçede faaliyet gösteren acemi spor kulüplerine alınan malzemeler, kulüp idareyicilerine teslim edildi. Merasimde kulüplere; futbol topları, idman yeleği, koordinasyon çemberi, sürat merdiveni, slalom ekibi ve top taşıma çantası gibi desteklerde bulunuldu. Aktiflikte ayrıca Başkan Sandal, Sancaklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü altyapısından yetişerek Menemen Spor Kulübü’ne 5 senelik profesyonel imza atan Hejar Tan’ı tebrik ederek, hatıra resmi sürükletti.

“Sancaklı’da futbolu beraber ayağa kaldıralım”

Sancaklı Acemi Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Mesut Ceylan, bu birlikteliğin bir başlangıç olduğunu ve bundan sonra da koordineli biçimde hareket edilmesinin galibiyeti getireceğini vurgulayarak, “Sancaklı’daki acemi kulüplerinin yanında olduğunuz için teşekkür ederiz. Sancaklı futbolunu beraber ayağa kaldıralım” dedi.

“Her zaman yanınızda olacağız”

Acemi spor kulüpleri temsilcilerine seslenen Başkan Sandal, “Sizlerin olması yalnızca futbol anlamında değil, istenmeyen bazı hadiselerin de önlenmesi ismine oldukça ehemmiyetli. O surattan varlığınız bizim için çok kıymetli. Sizlerle bir arada olmak bize şeref veriyor. Bu takviyeleri ilk senede yapmayı tasarlamıştık ve bu lüzumları çözeceğimizi söylemiştik; ancak pandemi sebebiyle, bu süreç azıcık uzadı. Yurttaşımızın yiyecek ve hijyen malzemesi gereksinimi vardı ve bu alanlara daha fazla umursadık. İzmir Megakent Belediyemiz ile beraber takribî 20 bin aileye yardım olduk. Bugün ise küçük bir destek yapıyoruz. Bu hepimiz için bir başlangıç olsun. Tüm acemi kulüplerimizin her zaman yanında olacağız. Kim olduklarına bakmaksızın, faaliyetlerini doğru yürüten tüm kulüplerimize desteklediyeceğiz. Vizyonuna çocuk ve gençlik kenti olma maksadını koymuş bir belediyeyiz. Bu kapsamda ilçemizdeki spor sahalarımızı, alanlarımızı, parklarımızı, yürüyüş yollarımızı bitireceğiz. Tam çocuklarımızın eğitim ve öğretim süreçlerini doğru etraflarda sürdürmelerini istiyoruz. Önümüzdeki yarıyılda bu dayanaklarımızı bir kat daha artıracağız. Bize güvenin ve inanın. Lüzum dinlenen her alanda yanınızda olacağız” diye konuştu.

Etkinliğe ayrıca; Sancaklı Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Hamza Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Koçak, Spor İşleri Müdürü Volkan Kaya ve acemi spor kulüplerinin temsilcileri katıldı.

sizlere www.egedehaber.com farkıyla sunulmuştur